İdare Hukuku

HoşgeldinizFavorilerime Ekle

 
 
 
 
  > Mevzuat

41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Geçici 2. Maddesine Göre Konservatuvarlardan Üniversitelere Geçen Sözleşmeli Öğretim Elemanları İle İlgili Yönetmelik

Resmi Gazete Tarihi: 27.10.1982 Resmi Gazete Sayısı: 17851
 
41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Geçici 2. Maddesine Göre Konservatuvarlardan Üniversitelere Geçen Sözleşmeli Öğretim Elemanları İle İlgili Yönetmelik
MADDE 1. 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelere bağlanan konservatuvarların öğretim elemanları, söz konusu kararnamenin geçici 2. maddesine göre öğretim görevlisi olarak görevlerine devam ederler. Bu kurumlara, Bakanlar Kurulunun 8/4715 sayılı kararına göre sözleşmeli personel olarak atanırlar, 2547 sayılı Kanun’un 32. maddesine göre sözleşme ile atanmış sayılırlar.
Bu durumda bulunan kişilere sözleşmelerindeki miktarlar üzerinden ödeme yapılır ve bunlar sözleşmelerinde belirtilen sürelerle bağlı olarak görevlerini sürdürürler. Yeni görevlendirileceklerin sözleşmeleri de Rektörlüklerce bu esaslara göre düzenlenir.
MADDE 2. Bu kurumlardaki haftalık ders yükü ile ek ders sayıları Yükseköğretim Kurulu tarafından tespit edilir.
MADDE 3. Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 4. Bu Yönetmeliği Yükseköğretim Kurulu Başkanı yürütür.

Henüz yorum yapılmamış.

 
  Diğer Mevzuatlar

  İçtihatlar
  Hukuki Açıklamalar
  Makaleler
  Dava Dilekçeleri
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.