İdare Hukuku

HoşgeldinizFavorilerime Ekle

 
 
 
 
  Haberler > 

Yüksek Seçim Kurulu 12 Eylül 2010 referandum takvimini belirlledi

İşte referandum takvimi… Tarih tarih takvim şöyle..
 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASININ BAZI MADDELERİNDE DEGİSİKLİK YAPILMASI HAKKINDA 5982 SAYILI KANUNUN ANAYASANIN 175 VE 3376 SAYILI KANUNUN 2. MADDESİ HÜKÜMLERİ GERE12 EYLÜL 2010 TARİHİNDE HALKOYUNA SUNULMASINDA UYGULANACAK TAKVİM
 
NOT: 1 - Bu Takvimde son günü belirtilen süreler, aksine bir açıklama yoksa belirtilen gün Saat: 17.00’de sona erer.
2- Halkoylaması Takviminin kesintisiz uygulanması gerekmekte olup, resmi tatil günleri de takvim açısından normal çalısma günleri gibi degerlendirilecektir.
3- 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 47. maddesi geregince, her türlü belgede gerçek kisilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yazılması zorunludur.
 
31 MAYIS PAZARTESİ
1- Muhtarlık bölgesi askı listelerinin dökümüne baslanılması.
2- Halkoylamasına ait parametrelerin SEÇSİS’den tanımlanması.
 
9 HAZİRAN ÇARSAMBA
1- Muhtarlık bölgesi askı listelerinin (taksirli suçlardan hükümlüler ile tutuklu seçmen listesi dahil) güncellestirilmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılması,
2- Yurt Dısı Seçmen Kütügünün internet ortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilan edilmesi,
 
22 HAZİRAN SALI
1- Muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıdan indirilmesi,
2- İnternet ortamında ilan edilen Yurt Dısı Seçmen Kütügünün ilanının sonlandırılarak, ilan bitis tarihinin tutanak altına alınması,
 
28 HAZİRAN PAZARTESİ
Muhtarlık bölgesi askı listelerine ve yurt dısı seçmen kütügüne yapılacak itirazların karara baglanmasının son günü.
 
03 TEMMUZ CUMARTESİ
Muhtarlık bölgesi askı listelerindeki ve Yurt Dısı Seçmen Kütügündeki degisikliklerin islenerek, seçmen kütüklerinin kesinlestirilmesi,
 
08 TEMMUZ PERSEMBE
Seçmenlerin adreslerine göre sandık atamalarının (sandık seçmen listelerinin) yapılması.
 
09 TEMMUZ CUMA
Halkoylamasında kullanılacak birlesik oy pusulalarının basımına baslanması.
 
12 TEMMUZ PAZARTESİ
Sandık seçmen listelerinin çogaltılmasına baslanılması.
 
15 TEMMUZ PERSEMBE
Oy verilecek gümrük kapılarının tespiti ve buralarda görev alacak ilçe seçim kurullarının olusturulması çalısmalarına baslanılması (298/94-E).
 
17 TEMMUZ CUMARTESİ
1- Gümrük kapıları ilçe seçim kurullarının olusturulmasının tamamlanması.
2- Gümrük kapılarında görev yapacak sandık kurullarının olusturulması çalısmalarına baslanılması.
 
20 TEMMUZ SALI
1- Sandık seçmen listelerinin çogaltılmasının bitirilmesi.
2- Seçmen bilgi kagıtlarının (Yurt içi) yazımına ve dagıtımına baslanılması.
3- Türkiye genelinde sandık kurullarının olusturulması çalısmalarına baslanılması.
 
24 TEMMUZ CUMARTESİ
1- Gümrük kapıları sandık kurullarının olusturulmasının tamamlanması ve ilgililere tebligi.
2- Gümrük kapıları sandık kurulları baskanlarına halkoylaması araç ve gereçlerini ihtiva edecek sekilde teslim edilmesi gereken malzeme torbalarının hazırlanmasına baslanılması.
3- 3376 sayılı Anayasa Degisikliginin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanunun 5 inci maddesi uyarınca radyo ve televizyonda konusma yapabilecek olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin, bu yoldaki isteklerini ve propaganda sırasının belirlenmesi için kuraya katılacak temsilcilerini 298 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi geregi olarak Yüksek Seçim Kuruluna bildirmelerinin son günü (Saat: 17.00’ye kadar). (3376/5-b)
 
29 TEMMUZ PERSEMBE
Gümrük kapıları sandık kurulları baskanlarına halkoylaması araç ve gereçlerini ihtiva eden malzeme torbalarının teslimi ve bu kisilere egitim verilerek, göreve hazır duruma getirilmeleri.
 
03 AGUSTOS SALI
GÜMRÜK KAPILARINDA OY VERME İSLEMLERİNE BASLANILMASI
Yurt Dısı Seçmen Kütügüne kayıtlı Türk vatandasları halkoylamasından 40 gün öncesinden baslayarak oylarını kullanabilirler (3376/6).
 
11 AGUSTOS ÇARSAMBA
1- Türkiye genelinde sandık kurullarının olusum islemlerinin tamamlanması ve olusumda görev alanlara bu hususun bildirilmesi (298/24-1)
2- Konusma yapmayı dilemesi halinde, Cumhurbaskanının yapacagı konusmalar için yayın zaman ve sırasının tespiti. (3376/5-b)
3- Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan siyasi partiler ile iktidar partisinin 3376 sayılı Kanunun 5 inci maddesi uyarınca yapacakları konusmaların yayın zaman ve sıralarının tayini amacıyla ad çekilmesi (Saat: 15.00) (298/54).
 
12 AGUSTOS PERSEMBE
Birlesik oy pusulası basımının bitirilmesi, bir plan dahilinde dagıtımının yapılması.
 
16 AGUSTOS PAZARTESİ
İlçe seçim kurullarınca, sandık kurulları baskanlarına teslim edilecek olan halkoylaması araç ve gereçlerini ihtiva eden malzeme torbalarının hazırlanması (298/68).
 
03 EYLÜL CUMA
Seçmen bilgi kagıtlarının (Yurt içi) seçmenlere dagıtılmasının tamamlanması ve dagıtılamayanların ilgili ilçe seçim kurulu baskanlıklarına teslimi.
 
05 EYLÜL PAZAR
PROPAGANDA VE YASAKLARIN BASLANGICI
1- 298 sayılı Kanunun Propaganda serbestligine iliskin hükümlerinin halkoylaması gününden önceki yedinci günden baslayarak uygulanması (3376/5-a).
2- Radyo ve televizyonda propaganda konusmalarının baslaması (3376/5)
 
06 EYLÜL PAZARTESİ
1- İlçe seçim kurulları baskanlıklarınca, halkoylamasında görev alacak sandık kurulu görevlilerine egitim verilmesi ve halkoylaması araç ve gereçlerini ihtiva edecek sekilde teslim edilmesi gereken malzeme torbalarının sandık kurulu baskanlıklarına teslimi ve göreve hazır duruma getirilmeleri.
2- Herhangi bir nedenle dagıtılamadıgı için ilçe seçim kurulu baskanlıgına iade edilen seçmen bilgi kagıtlarının, oy verme gününde seçmenler tarafından istenildiginde verilmek üzere sandık kurulu baskanlarına teslimi.
 
07 EYLÜL SALI
Taksirli suçlardan hükümlüler ile tutuklulara ait seçmen listelerinin askıdan indirilerek kesinlestirilmesi.
 
11 EYLÜL CUMARTESİ
Propagandanın sonu (Saat: 18.00) (3376/5-a)
 
12 EYLÜL PAZAR
 
1- HALKOYLAMASI
2- Seçim yasaklarının sona ermesi (Saat: 24.00)
 
 
 
 
 


Tarih :
31 Mayıs 2010

Yazdır  E-posta ile gönder

 


Yorum Eklemek için Üye Olmalısınız

Henüz yorum yapılmamış.
 
  Haberleri
  Haberler Anasayfa
  Haber Kategorileri
 
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.