İdare Hukuku

Hoşgeldiniz



Favorilerime Ekle

 
 
 
 
  Haberler > 

Sahte Fatura ve Tespiti isimli kitap yayınlandı.

Hakim Ozan Muzaffer KÖSTÜ tarafından ilk kitabı olarak Seçkin Yayınevi A.Ş. aracılığıyle yayınlanan kitabın içeriği hakında bilgi:

Devleti vergi kaybına uğratan, ekonomiyi olumsuz etkileyen, mükellefler arasında haksız rekabete yol açan sahte fatura düzenlenmesi ve kullanımı fiilleri idarenin tüm çabalarına rağmen önlenememektedir. Sahte faturanın tespiti için yapılan vergi incelemeleri ile; idarece yapılan tespitlerle mahkemelerin konuya yaklaşımı arasında tam bir paralellik olduğunu söylemekte ne yazık ki mümkün bulunmamaktadır.

Bu kapsamda; kitabımızın temel amacı özellikle güncel Danıştay kararlarına çokça yer vermek suretiyle sahte fatura düzenlenmesi ve kullanılmasının sebepleri ve sonuçları ile bu duruma yol açan mevzuattaki eksiklikleri ortaya koyarak bu fiillerin önlenebilmesine katkıda bulunabilmektir.

Geniş bilgi için sahte fatura ve tespiti yazısına tıklayınız.




Tarih :
26 Temmuz 2011

Yazdır  E-posta ile gönder

 


Yorum Eklemek için Üye Olmalısınız

Henüz yorum yapılmamış.
 
  Haberleri
  Haberler Anasayfa
  Haber Kategorileri
 
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.