İdare Hukuku

Hoşgeldiniz



Favorilerime Ekle

 
 
 
 
  İmar Hukuku > İmar hukuku soru ve cevaplar > Yapı Kullanma izin belgeleri için harç alınması zorunlu mudur?

Yapı Kullanma izin belgeleri için harç alınması zorunlu mudur?

2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu uyarınca belediye ve mücavir alan sınırları içinde kalan alanlarda yapılacak yapılar için bina inşaat harcı ve iskan harcı alınmasına ilişkin hükümler yer almaktadır. Belediye Gelirler Kanununun “imar ile ilgili harçlar” başlıklı 80. maddesi f bendine göre yapı kullanma izni verilmesi işleri "Yapı Kullanma İzni Harcına" tabidir. Bu konuda uygulamaya esas görüşün İçişleri Bakanlığından (Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü) alınmasında yarar görülmektedir.

 

 
  Mevzuat
İçerik bulunmamaktadır
  İçtihat
İçerik bulunmamaktadır
  Hukuki Açıklamalar
İçerik bulunmamaktadır
  Makaleler
İçerik bulunmamaktadır
  Dava Dilekçeleri
İçerik bulunmamaktadır
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.