İdare Hukuku

HoşgeldinizFavorilerime Ekle

 
 
 
 
  İmar Hukuku > İmar hukuku soru ve cevaplar > Ruhsatsız yapılara verilen bir aylık süre içinde eksiklerin tamamlamasına çalışan yapı sahibi bu süreçte inşaatını da devam ettirmek istiyor.

Ruhsatsız yapılara verilen bir aylık süre içinde eksiklerin tamamlamasına çalışan yapı sahibi bu süreçte inşaatını da devam ettirmek istiyor.

3194 sayılı İmar Kanununun 32. maddesinde de belirtildiği üzere; ruhsat alınmadan yapıya başlandığı veya ruhsat ve eklerine aykırı yapı yapıldığının tespit edilmesinin akabinde inşaat durdurulur. Bu tarihten itibaren en çok bir ay içinde yapı sahibi, yapısını ruhsata uygun hale getirerek veya ruhsat alarak, belediyeden veya valilikten mührün kaldırılmasını ister. Ancak, ruhsat alınmadan yapı sahibinin inşaatına devam etmesi söz konusu değildir. Yapı ruhsat ve eklerine uygun olarak, yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre inşa edilmek durumundadır.

 

 
  Mevzuat
İçerik bulunmamaktadır
  İçtihat
İçerik bulunmamaktadır
  Hukuki Açıklamalar
İçerik bulunmamaktadır
  Makaleler
İçerik bulunmamaktadır
  Dava Dilekçeleri
İçerik bulunmamaktadır
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.