İdare Hukuku

HoşgeldinizFavorilerime Ekle

 
 
 
 
  İmar Hukuku > İmar hukuku soru ve cevaplar > Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı inşaatlarda Türk Ceza Kanununun 184’e göre Savcılığa intikali hangi aşamada olmalı?

Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı inşaatlarda Türk Ceza Kanununun 184’e göre Savcılığa intikali hangi aşamada olmalı?

3194 sayılı İmar Kanununun 42. maddesinde “…İlgili idarenin Cumhuriyet Savcılığı aracılığıyla sulh ceza mahkemesine başvurması üzerine, bu mahkemelerce ayrıca, yukarıdaki fıkralara göre ceza verilen fenni mesuller ve müteahhitler hakkında bir yıldan beş yıla kadar meslekten men cezasına da hükmolunur…” hükmü yer almaktadır. Anılan hükümden anlaşılacağı üzere Cumhuriyet Savcılığına yapılacak suç duyurusu, 3194 sayılı İmar Kanunun 32 nci maddesi ve 42. maddesine ilişkin kararlar alındıktan sonra gerçekleştirilmelidir.

 

 
  Mevzuat
İçerik bulunmamaktadır
  İçtihat
İçerik bulunmamaktadır
  Hukuki Açıklamalar
İçerik bulunmamaktadır
  Makaleler
İçerik bulunmamaktadır
  Dava Dilekçeleri
İçerik bulunmamaktadır
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.