İdare Hukuku

Hoşgeldiniz



Favorilerime Ekle

 
 
 
 
  İmar Hukuku > İmar hukuku soru ve cevaplar > Hazine arazisi üzerine ev yapanlar ecrimisil kâğıdı getirdiğinde su abonesi yapılabilir mi?

Hazine arazisi üzerine ev yapanlar ecrimisil kâğıdı getirdiğinde su abonesi yapılabilir mi?

Ecrimisil kağıdı tapu belgesi yerine geçmeyeceği için ecrimisil kağıdı ile su aboneliği verilmez. Tapu senedi yerine geçen yapılara su aboneliği verilebilir. Tapu kayıt örneği yerine geçen belgelerin ise Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 57. maddesinin 1. fıkrasında; özel kanunlara göre tahsisi yapılıp henüz tapu siciline kaydedilmemiş ancak Kanunlarında mülkiyet belgesi yerine geçmesine dair hüküm bulunan ilgi kamu kuruluşlarınca verilmiş tahsis belgesi, mülkiyete dair kesinleşmiş mahkeme kararı ve bu mahkeme kararına dayalı olarak yetkili makamlar tarafından verilen belge ve kesinleşmiş kamulaştırma kararlar olduğu açıklanmıştır.

 

 
  Mevzuat
İçerik bulunmamaktadır
  İçtihat
İçerik bulunmamaktadır
  Hukuki Açıklamalar
İçerik bulunmamaktadır
  Makaleler
İçerik bulunmamaktadır
  Dava Dilekçeleri
İçerik bulunmamaktadır
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.