İdare Hukuku

HoşgeldinizFavorilerime Ekle

 
 
 
 
  İmar Hukuku > İmar hukuku soru ve cevaplar > 1/100 000 ölçekli Çevre Düzeni Planı kapsamında kalan alanlarda uygulamalar nasıl yapılacaktır?

1/100 000 ölçekli Çevre Düzeni Planı kapsamında kalan alanlarda uygulamalar nasıl yapılacaktır?

Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 1. maddesinde  “Bu Yönetmeliğin amacı belediye ve mücavir alan sınırları içinde ve dışında kalan ve planı bulunmayan alanlardaki yapılaşmaların fen, sağlık ve çevre şartlarına uygun teşekkülünü sağlamaktır” denilmekte olup, aynı Yönetmeliğin 3. maddesinde ise “ 2. madde de sayılan alanların onaylı bir çevre düzeni planı kapsamında kalması halinde, çevre düzeni planı kararlarına uyulur” denilmektedir. Dolayısı ile Çevre Düzeni Planı bulunan alanlarda uygulamanın onaylı plan kararlarına uygun olarak yapılması gerekmektedir. 

 

 
  Mevzuat
İçerik bulunmamaktadır
  İçtihat
İçerik bulunmamaktadır
  Hukuki Açıklamalar
İçerik bulunmamaktadır
  Makaleler
İçerik bulunmamaktadır
  Dava Dilekçeleri
İçerik bulunmamaktadır
 
 

  Copyright © 2009 İdare Hukuku / Künye - İletişim

Bu internet sitesindeki hiçbir bilgi kesin bilgi veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Kendi spesifik durumunuz konusunda sadece uzman hukukçudan alacağınız bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gerekir. Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu ve geçerlilik süresi konusunda www.idarehukuku.net kesinlikle sorumluluk sahibi değildir.